pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3708

Goście z Klein Rönnau w Przystani

Od ponad 30 lat przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzają wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie.

Goście z Klein Ronnau w Przystani - 13.12.2015 · fot. Powiat


Kontakty z przedstawicielami Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau, zainicjowane przez nieżyjącego już pastora Rudolfa Barona trwają od 1983 roku. To właśnie wtedy oddział Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau otoczył opieką pszczyński dom dziecka, a pomoc i przyjaźń zapoczątkowana w czasie stanu wojennego trwa do dziś.

W III weekend adwentu przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża i gminy Klein Rönnau odwiedzają pszczyńską placówkę opiekuńczo - wychowawczą przywożąc: pomoc, radość, optymizm i prezenty. W tym roku do Pszczyny przyjechała pięcioosobowa delegacja, której przewodzili: Dietrich Herms - burmistrz Klein Rönnau oraz Margrit Klopfenstein - szefowa oddziału Niemieckiego Czerwonego Krzyża, odpowiedzialnego za działalność charytatywną na rzecz dzieci i osób potrzebujących.

Goście z Klein Ronnau w Przystani - 13.12.2015
Niemiecką delegację w poniedziałek, 14 grudnia przyjął starosta pszczyński, Paweł Sadza. · fot. Powiat


Spotkanie wigilijne z niemieckimi przyjaciółmi odbyło się w niedzielę, 13 grudnia w CWDiR "Przystań". Było łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, tradycyjna wieczerza wigilijna, śpiewanie kolęd i prezenty, które goście z Klein Rönnau przywieźli wychowankom pszczyńskiej placówki. Tradycyjnie zaprosili także dzieci i młodzież na wakacje do swojej miejscowości w przyszłym roku. Wychowankowie domu dziecka odwdzięczyli się bożonarodzeniowym przedstawieniem i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

ups, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.