pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4466

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Za nami:

13 grudnia zostaną wprowadzone nowe rozkłady jazdy u wszystkich przewoźników kolejowych w kraju. Mieszkańców województwa śląskiego najbardziej interesują zmiany u regionalnego przewoźnika - Kolei Śląskich.

pociąg, koleje śląskie, dworzec
Koleje Śląskie · fot. pless.pl


Linia S5 (Katowice - Tychy - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń)

W dni robocze zostanie dodany trzeci pociąg przyspieszony z Katowic do Bielska-Białej w popołudniowym szczycie, w celu poprawy komfortu podróżnych. Powracać on będzie jako dodatkowy pociąg osobowy polepszając dojazd z Bielska Białej do Pszczyny i Tychów około godziny 17:00.

Linia S6 (Katowice - Tychy - Pszczyna - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce)

W dni wolne od pracy dodany zostanie nowy pociąg, dzięki czemu w weekendy i święta w godzinach porannych do Wisły i popołudniowych z Wisły pociągi będą wyjeżdżały w odstępach około 1-1,5 godziny. Dodatkowy pociąg kursować będzie także w wakacyjne dni robocze. Wówczas rozkład
będzie przewidywał równomierne odstępy w ciągu całego dnia.

Jeden z pociągów (Czarna Wisełka) wydłużony zostanie z/do Gliwic i na odcinku Katowice - Goleszów kursować będzie jako przyspieszony.

Linia S72 (Wodzisław Śląski - Radlin Obszary - Rybnik - Żory - Pszczyna)

Rozszerzone zostaną terminy kursowania jednej pary pociągów, dzięki czemu w dni wolne na linii kursować będą cztery pary pociągów rozłożone równomiernie w ciągu dnia.

Pełny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.