pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4953

W Chrobrym chcą stworzyć kąciki gier

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Uczniowie klasy IIa LO im. B. Chrobrego w Pszczynie chcą uruchomić w różnych miejscach szkoły kąciki gier. Razem z wychowawczynią, Iwoną Filipiuk, zgłosili swój pomysł do konkursu "Projekt z klasą" i liczą, że uda im się zdobyć odpowiednie środki na jego realizację.

lo chrobry, uczniowie
Uczniowie przekonują, że gry to świetny sposób spędzania czasu · fot. LO Chrobry


Na czym polega ich projekt "Festiwal Gier"? Chcą stworzyć w bufecie szkolnym, bibliotece, strefie ucznia i innych miejscach szkolne kąciki gier, w których uczniowie będą mieli do dyspozycji różnego rodzaju gry (logiczne, strategiczne, planszowe, tradycyjne, układanki).

Do tego raz lub dwa razy w miesiącu organizowane będą spotkania z grami (w czasie przerw i na niektórych lekcjach), podczas których uczniowie poznają zasady grania, historię danej gry, różne wersje gier, matematyczne elementy, odczują przyjemność wspólnej zabawy.

lo chrobry, uczniowie
Na zrealizowanie projektu uczniowie potrzebują 2 tys. złotych · fot. LO Chrobry


- W czasie przerw czy okienek wielu uczniów szuka rozrywki w telefonie. Wspólna gra pomogłaby się otworzyć, poznać nawzajem, zaprzyjaźnić. Po prostu łatwiej byłoby się zintegrować - mówią uczniowie II a. I podkreślają, że pomysł na stworzenie w szkole kącików gier pojawił się na obozie matematycznym, na który nauczycielka zabrała swoje gry i zaraziła wszystkich wspólnym graniem. - Gry były hitem tego obozu - mówią uczniowie.

Do konkursu "Projekt z klasą" zgłoszono ponad pół tysiąca projektów z całej Polski. Projekt licealistów na szansę zdobyć grant, jeśli znajdzie się w 10 projektów z największą liczbą głosów. Głosowanie trwa do 16 grudnia do północy. Wystarczy wejść na stronę i oddać głos (codziennie z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos).

ups, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj