pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2015
  • wyświetleń: 5588

Opłatek Maltański w Pszczynie

W poniedziałek Zakon Maltański zorganizował dla pszczyńskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych tzw. "Opłatek Maltański". Spotkanie odbyło się w restauracji Warownia Pszczyńskich Rycerzy.

Reklama

Uroczystości Opłatka Maltańskiego - 07.12.2015


Aktywny udział w przygotowaniu tego spotkania miał Ośrodek Pomocy Społecznej z Pszczyny, który wskazał osoby i rodziny będące w potrzebie. Celem maltańskiego dzieła jest ofiarowanie zaproszonym gościom duchowego i materialnego wsparcia w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość miała charakter wigilijny. Na spotkaniu była odczytana Ewangelia o narodzeniu Chrystusa, był opłatek i życzenia, była modlitwa przy stole i smaczna kolacja przygotowana dla 100 zaproszonych gości. Wystrój sali restauracyjnej, muzyka, ubiór animatorów i prowadzone przez nich zabawy były elementami wzmacniającymi atmosferę Bożenarodzeniowych Świąt. Święty Mikołaj przy choince rozdał 47 dzieciom prezenty ze słodyczami, zabawkami i przyborami szkolnymi, a każda dorosła osoba otrzymała paczkę z zawartością artykułów spożywczych o długim okresie używalności.

Patronat Honorowy Pszczyńskiego Opłatka Maltańskiego pełnił ks. Arcybiskup Wiktor Skworc - Metropolita Katowicki, Aleksander hr Tarnowski - Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Opiekę duszpasterską pełnił ks. Kanonik Józef Marek - proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

Zakon Maltański gorąco dziękuje pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie oraz wszystkim wolontariuszom i sponsorom. Sponsorami byli: Jerónimo Martins-Biedronka, KPMG Donimirski-hotele&konferencje, Grupa Luxmed, PZU Fundacja, State Street, Warownia Pszczyńskich Rycerzy, Patentus - Hurtownia Artykułów Biurowych, ZM Henryk Kania, Urszula Michalczyk, Aleksander Michalczyk, Beta - Wiktorczyk Benedykt oraz Okno-Plus Pszczyna.

"Opłatek Maltański" w Pszczynie jest elementem prowadzonej przez Zakon Maltański na terenie całego kraju akcji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących. W 2015 roku akcja spotkań wigilijnych prowadzona jest w 25 miastach i skierowana do 2500 osób. Oczekiwana wartość wsparcia wynosi pół miliona złotych.

Szczegółowe informacje związane z "Opłatkiem Maltańskim" znajdują się na stronie www.oplatekmaltanski.org, www.zakonmaltanski.pl i www.facebook.com/oplatekmaltanski

Barbara Drewniak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.