pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 grudnia 2015
  • wyświetleń: 10118

Piasek: Pożar sadzy w kominie

Wczoraj wieczorem zapaliła się sadza w kominie w budynku jednorodzinnym w Piasku. W akcji gaszenia ognia udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

W Piasku palił się komin - 6.12.2015 · fot. nadesłane przez Czytelnika


Ogień pojawił się około godziny 18.00 w domu na ul. Jasnej w Piasku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, założyli sito kominowe, ugasili pożar oraz przeczyścili przewód kominowy. W dalszej fazie akcji przewietrzyli cały budynek oraz sprawdzili stężenie tlenku węgla. W działaniach, które zakończono o godziny 20.10, uczestniczyły dwa zastępy z JRG w Pszczynie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. - Niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe, mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla, stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców - ostrzegają strażacy.

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.