pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2015
  • 17 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4892

Współpraca Samochodówki z Yamahą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Szlif-Pol, PHU Puchałka, DTS Serwis, Patentus, Stolbud, a teraz także koncern Yamaha otaczają pieczą patronacką klasy w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Umowę z nowym patronem podpisali we wtorek, podczas dni otwartych szkoły, starosta pszczyński, Paweł Sadza, członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły, dyrektor Teresa Wojtanowicz oraz Piotr Piszcz, dyrektor firmy Yamaha.

PZS nr 1, samochodówka, yamaha
15 grudnia podpisano umowę patronacką z firmą Yamaha · fot. PZS nr 1


- "Samochodówka" jest trzecią szkołą w Polsce, z którą Yamaha podpisała umowę patronacką i zarazem ostatnią, ponieważ firma chce czynnie wspierać klasy, które otoczyła patronatem, nie zależy jej na ilości, ale na jakości oferowanego wsparcia. To dla nas ogromne wyróżnienie - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Co szkoła i uczniowie zyskują dzięki takiej opiece? Firmy patronackie organizują kursy dla uczniów z wykorzystaniem najnowocześniejszych sprzętów i urządzeń. Patroni w miarę posiadanych środków doposażają także szkołę w materiały i sprzęt dydaktyczno-szkoleniowy. I właśnie tak się stało w przypadku firmy Yamaha, która przekazała "Samochodówce" jednostkę napędową z oprzyrządowaniem fabrycznie nowego motocykla Yamaha R1 do badań silnikowych i elektrycznych. Z kolei firma Szlif-Pol ufundowała jednorazowe stypendia dla 10 uczniów z najlepszymi wynikami w nauce.

Członkowie koła artystycznego przygotowali program artystyczny dotyczący historii szkoły, połączony z życzeniami świątecznymi, wspólnym kolędowaniem i degustacją świątecznych przysmaków przygotowanych przez uczniów oraz cukiernie z Pszczyny i okolicy.

Dzień Otwarty w PZS nr 1 - 15.12.2015 · fot. PZS nr 1


Gimnazjaliści odwiedzali PZS nr 1 przez cały dzień. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Budynek przy ul. Kopernika 5 tego dnia zamienił się w mroźną bajkową krainę, gdzie uczniowie ZSZ oraz Technikum Fryzjerskiego stylizowali się wzajemnie na postacie z bajki "Królowa Śniegu", wykorzystując nowoczesne technologie stosowane we fryzjerstwie i wizażu.

Kolejnym punktem programu były warsztaty językowe przygotowane w budynku przy ul. Poniatowskiego 2. Na warsztatach szkolnych przy ul. Bogedaina 2 prezentowano pracownie zawodowe z profesjonalnymi stanowiskami branżowymi, przygotowanymi i obsługiwanymi przez uczniów i nauczycieli, przy współpracy z firmami zewnętrznymi. Gimnazjaliści mieli także możliwość zapoznania się i porozmawiania z przedstawicielami firm będących partnerami szkoły lub/i sprawujących patronat nad zawodami:
  • Patentus - partner w zawodzie "Technik-mechanik";
  • Szlif-Pol - patronat nad zawodem "Lakiernik";
  • DTS Serwis - patronat nad zawodem "Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji;
  • P.H.U. Puchałka - patronat nad zawodem "Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych;
  • Stolbud - patronat nad zawodem "Ślusarz"


Gimnazjaliści, którzy tego dnia odwiedzili szkołę, mogli wziąć udział w pokazach obrabiarek CNC, motoryzacyjnych, instalacyjnych, budowlanych, elektrycznych i fryzjerskich. Odbyło się także wiele konkursów i quizów z efektownymi nagrodami. Ponadto, każdy gość otrzymał folder informacyjny oraz gadżety z nazwą szkoły.

ups / pless.pl, źródło: Powiat, PZS nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj