pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2015
  • 2 grudnia 2015
  • wyświetleń: 7305

Złodziej damskich torebek zatrzymany

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 40-letniego złodzieja damskich torebek. Mężczyzna szukał swoich ofiar wśród seniorek spacerujących po parku. Ostatni raz ta "sztuka" udała się w poniedziałek. teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Do ostatniego zdarzenia doszło 30 listopada. Złodziej poruszał się na rowerze, podjechał na wysokość pokrzywdzonej, pociągnął mocno za torebkę i szybko odjechał. Łupem złodzieja padło kilkaset złotych oraz bardzo ważne dokumenty. Krótko po zdarzeniu pszczyńscy kryminalni zatrzymali 40-latka.

Szybko okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej takich kradzieży. Jego łupem padały damskie torebki zrywane starszym kobietom z ramion lub kierownicy roweru. Swoje ofiary najczęściej wypatrywał wśród klientek pobliskiego sklepu. Swój plan natomiast finalizował w parku miejskim.

Zatrzymany 40-latek z Piasku usłyszał zarzuty i przyznał się do trzech kradzieży. Jak tłumaczył, potrzebował pieniędzy i dlatego wybierał głównie bezbronne starsze kobiety. Na kradzież decydował się w ustronnym miejscu. Ze środka zabierał pieniądze i telefony, a resztę wyrzucał.

Skradzione w poniedziałek i wcześniej w listopadzie dwa telefony zostały odzyskane przez policjantów i zwrócone już właścicielkom. Kryminalni ustalili również, że mężczyzna ma na swoim koncie podobną kradzież z 2013 roku. Podejrzany odpowie w sumie za trzy czyny, za co może grozić mu do 5 lat więzienia.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.