pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4701

Rowerowy złodziej zatrzymany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na pszczyńskim rynku usiłował skraść rower należący do mieszkanki naszego miasta. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji i zgłoszeniu zdarzenia przez pracownika firm budowlanej.

Łupem złodzieja miała paść pozostawiona przy sklepie biała damka. O próbie kradzieży roweru poinformował oficera dyżurnego pracownik firmy budowlanej wykonujący prace remontowe na rynku pszczyńskim. Zdecydował się zaalarmować policję, kiedy zauważył mężczyznę odjeżdżającego na damskim rowerze, na którym chwilę wcześniej przyjechała starsza kobieta.

To właśnie za sprawą zgłaszającemu amator cudzej własności porzucił skradziony jednoślad. To również dzięki niemu i natychmiastowej reakcji wezwanych na miejsce policjantów zatrzymano po krótkim pościgu 33-letniego mieszkańca Więcek w powiecie kłobuckim.

Zatrzymany w trakcie wykonywania przez policjantów czynności służbowych był agresywny, pobudzony i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje nawet 5 lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.