pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2015
  • wyświetleń: 1342

Dzień drzewa w SP 2 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin Julius Sterling Morton. Do Europy idea Mortona trafiła w 1951 roku.

Dzień drzewa w SP 2 w Pawłowicach - 11.2015 · fot. ZSP Pawłowice


W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 roku w dniu 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Przyłączenie się do programu Święto Drzewa umożliwia bezpośrednie i konkretne działanie na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Program ten przynosi wymierne korzyści dla środowiska przyrodniczego i lokalnych społeczności.

W ramach święta do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach zaproszono na rozmowę specjalistę Pana Jacka Dermonta - przedstawiciela Koła Łowieckiego "Żubr" w Pszczynie, który przybliżył nam rolę drzew w życiu ludzi, zwierząt i naszej planety.

Izabela Król

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj