pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2015
  • 27 listopada 2015
  • wyświetleń: 6022

Pobił za czapkę z piłkarskim logo

Pszczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, któremu zarzuca się rozbój, do którego doszło z początkiem miesiąca. Po uderzeniu pokrzywdzonego w głowę skradł mu czapeczkę z logo piłkarskiego klubu. Łup został wyceniony na 5 zł. Już wkrótce akta w tej sprawie trafią do prokuratury.

Zdarzenie odnotowano 6 listopada przed godziną 16.00 na ul. Warownej w Pszczynie. Na wracającego z pracy do domu 44-letniego mieszkańca Pszczyny napadł nieznany mężczyzna. Używał w stosunku do niego wulgaryzmów, a ostatecznie po zadaniu mu ciosu w głowę zerwał mu z niej czapkę.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nie spodziewał się ataku i takiego potraktowania w środku dnia w środku miasta. Wiedział natomiast, że chcąc przekazać policjantom szczegółowy opis sprawcy musi dokładnie przyjrzeć się napastnikowi i na tym się skupił.

O całym zajściu powiadomił mundurowych dopiero, kiedy dotarł bezpiecznie do domu. To między innymi przekazany kryminalnym szczegółowy rysopis sprawcy pozwolił dotrzeć do 49-letniego mieszkańca Pszczyny. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Podejrzany swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością alkoholu, którą wypił wspólnie ze swoimi kolegami.

Teraz, już sam, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego agresywnego zachowania. W tym przypadku podejrzany będzie musiał liczyć się z sankcjami dotyczącymi rozboju.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.