pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2015
  • 24 listopada 2015
  • wyświetleń: 20183

Remont rynku z opóźnieniem

Trwają prace na pszczyńskim rynku. Inwestycji najprawdopodobniej nie uda się zakończyć w terminie. To oznacza także, że lodowisko zostanie zainstalowane w późniejszym czasie.

Rynek, Pszczyna, remont, przebudowa, kostka
Prace na pszczyńskim rynku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Jak powiedział nam burmistrz Dariusz Skrobol, prawdopodobnie nie uda się zakończyć wszystkich robót budowlanych ze względu na skomplikowany sposób układania kostki. Opóźnienie może wynieść do dwóch tygodni.

Będzie to miało między innymi wpływ na datę ustawienia lodowiska. Pszczynianie na ślizgawkę będą musieli poczekać trochę dłużej. Pojawi się ona - jeżeli pozwoli pogoda - na czas zimowych ferii.

Rynek, Pszczyna, remont, przebudowa, kostka
Prace na pszczyńskim rynku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przypomnijmy, że remont nawierzchni płyty rynku w Pszczynie będzie kosztował 1.155.865,38 złotych. Projekt zakłada kilka zmian w stosunku do dotychczasowego wyglądu tego miejsca. Najbardziej widoczne to rozmieszczenie ławek przy fontannie, a także wzór ułożenia nawierzchni w tym miejscu. Podobnie jak przy studni kostka zostanie ułożona w elipsę.

Przetarg na wykonanie robót budowlanych wygrała czechowicka firma ZPUH Betonit Edward Grygierczyk. Prace są prowadzone w oparciu o projekt przygotowany przez pracownię Maksiplan s.c. Michał Skotnica, Maciej Markiel.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.