pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2015
  • 19 listopada 2015
  • wyświetleń: 25296

Kierowca Audi potrącił 4 pieszych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Kierowca Audi A4 potrącił czterech pieszych w Porębie, w tym strażaka interweniującego przy innym zdarzeniu. Chwilę wcześniej uczestniczył w kolizji w innym miejscu. Istnieje podejrzenie, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany przez policję.

Wypadek na ul. Wodzisławskiej w Porębie - 16.11.2015
Kierowca Audi A4 potrącił czterech pieszych - 16.11.2015 · fot. KPP Pszczyna


Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22.20 w Porębie na ulicy Wodzisławskiej. Panowała tam gęsta mgła, nawierzchnia była mokra. Na miejscu chwilę wcześniej doszło do kolizji. Fiat Seicento, którym podróżowały cztery kobiety zjechał z drogi i przewrócił się. Interweniowała tam straż pożarna oraz policja.

Wypadek na ul. Wodzisławskiej w Porębie - 16.11.2015
Fiat Seicento, którym podróżowały cztery kobiety, zjechał z drogi i przewrócił się - 16.11.2015 · fot. KPP Pszczyna


W trakcie prowadzonej interwencji, od strony Brzeźć w kierunku Pszczyny jechał 31-letni kierowca zielonego Audi A4, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Prawdopodobnie w ostatniej chwili zauważył oznaczone samochody straży pożarnej i zjechał na skraj drogi. Tam uderzył w czworo pieszych: funkcjonariusza Ochotniczej Straży Pożarnej oraz trzy kobiety - pasażerki uszkodzonych wcześniej samochodów.

Wypadek na ul. Wodzisławskiej w Porębie - 16.11.2015
Wypadek na ul. Wodzisławskiej w Porębie - 16.11.2015 · fot. KPP Pszczyna


Strażak doznał ogólnych potłuczeń ciała. W gorszym stanie są dwie ranne kobiety. W wyniku potrącenia jedna z nich (26 lat) doznała otwartego złamania, a druga (33 lata) urazu kończyny. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.Jak mówi st.asp. Karolina Błaszczyk, rzecznik pszczyńskiej policji, 5 minut przed tym zdarzeniem kierowca opisanego Audi najprawdopodobniej uczestniczył w kolizji z Renault Megane w Brzeźcach na ulicy Ofiar Faszyzmu. Według wstępnych ustaleń wyprzedzał ten samochód w miejscu, gdzie znajduje się zakaz takiego manewru, a gdy zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka inny samochód, zjechał w prawo, uderzając w Renault. Odjechał z miejsca zdarzenia.

31-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Był trzeźwy, ale - jak opisuje st.asp. Karolina Błaszczyk - jego zachowanie wskazywało na to, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Potwierdzą to wyniki badania krwi, którą pobrano do kontroli.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj