pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2015
  • 17 listopada 2015
  • wyświetleń: 8574

Przetarg na projekt nowego centrum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

W październiku przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa pod budowę centrum przesiadkowego w sąsiedztwie dworca kolejowego w Pszczynie. Według ubiegłorocznych zapewnień mieszkańcy będą mogli już z niego korzystać nie później niż w 2018 roku.

Koncepcja centrum przesiadkowego w Pszczynie · fot. Pracownia Modus


Nowe centrum przesiadkowe przy ulicy Sokoła ma być miejscem, gdzie mieszkańcy Pszczyny będą mogli zostawić swój samochód czy rower i przesiąść się do transportu publicznego. Na kompleks będzie składało się kilka pawilonów: główny z poczekalnią, kasami, informacją, zapleczem socjalnym i toaletami, boczny ze stojakami dla rowerów oraz zejściem do galerii "Schron", a także przystankowy. Obok nich powstaną stanowiska dla autobusów dalekobieżnych, komunikacji lokalnej i dla taksówek. W pobliżu będzie także 105 miejsc parkingowych.

Planowane budynki będą niskie, wkomponowane w istniejącą zieleń. Wyglądem mają nawiązywać do fasady dworca. Część pawilonów będzie otwarta, z przerastającymi przez nie drzewami. Znajdujące się w tym miejscu schrony z 1942 roku zostaną zaadoptowane na przestrzeń kulturalną.

Koncepcję tego miejsca jeszcze w październiku ubiegłego roku przedstawiła pracownia Modulus. Teraz tamten dokument stanie się podstawą do opracowania projektu, na podstawie którego w przyszłych latach będą prowadzone prace budowlane.

Niestety nie wszystko uda się zrealizować do 2018 roku. Wiadomo już, że w tym czasie między innymi nie zostanie wybudowana kładka pieszo-rowerowa nad ulicą Dworcową. Zrezygnowano z niej, albowiem na chwilę obecną nie jest znane rozwiązanie dla przyszłego przejazdu drogowego pod torami kolejowymi.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa w październiku 2016 roku.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.