pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2015
  • 16 listopada 2015
  • wyświetleń: 7895

Skansen w jesiennej scenerii - wideo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstał w latach 70. ubiegłego stulecia, ale po rozbudowie w 2013 roku sporo się tu zmieniło. Prócz autentycznych, starych, wiejskich chat, stodół i spichlerzy wypełnionych dawnymi sprzętami codziennego użytku, które przewieziono tu z okolicznych wiosek i świadczących o historii ziemi pszczyńskiej w Skansenie powstało kilka nowych obiektów.Jedną z największych atrakcji jest replika młyna wodnego. Po jej uruchomieniu z bliska można poznać tajniki pracy dawnych młynarzy. Turyści zyskali także wygodne i komfortowe miejsce w którym można nabyć pamiątki związane ze Skansenem i ziemią pszczyńską. Na piętrze budynku zlokalizowana jest natomiast salka przeznaczona na organizację imprez czy warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Jesień w pszczyńskim skansenie - listopad 2015
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015 · fot. pless.pl


Ciekawą propozycją na organizację imprezy okolicznościowej, konferencji czy szkolenia jest klimatyczna altana położona nad malowniczym stawem. Przyjemne ciepło i niezapomniane wrażenia zapewnia palący się kominek, a chwilę odpoczynku najlepiej wykorzystać na drewnianym pomoście z widokiem na starą cześć Skansenu. Altana doskonale sprawdzi się na organizację przyjęć na 40 osób. Tuż obok Skansenu powstał także budynek w którym działa obecnie Gryfno Karczma, restauracja z daniami kuchni polskiej.

Gryfno Karczma


Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej to niezwykle ciekawa propozycja na jesienno-zimowe spacery. Historię ziemi pszczyńskiej zapisaną w drewnie można tu poznać z bliska, a po rozbudowie można też spędzić tu nieco więcej czasu - organizując przyjęcie lub po prostu wypoczywając na przechadzce urokliwymi, skansenowymi alejkami.

Jesień w pszczyńskim skansenie - listopad 2015
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015 · fot. pless.pl


W kasie Skansenu można także zakupić bilet wspólny uprawniający do wejścia i do Skansenu, i do Pokazowej Zagrody Żubrów. Spacer między tymi obiektami przez urokliwy, pszczyński park zajmuje ok. 25 minut.

Godziny otwarcia:

  • styczeń, listopad, grudzień - od 9.00 do 16.00
  • luty, październik - od 9.00 do 17.00
  • marzec, wrzesień - od 9.00 do 18.00
  • kwiecień - sierpień - od 9.00 do 19.00

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj