pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2015
  • wyświetleń: 4451

Remont czterech dróg za 540 tys. zł

Powiat pszczyński wyłonił już wykonawcę czterech zadań, które realizowane będą w ramach przyznanej w połowie października przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

umowa powodziówki
Podpisanie umowy z wykonawcą. · fot. Powiat


W czwartek, 12 listopada starosta pszczyński Paweł Sadza podpisał umowy z wykonawcą. - Najnowsza promesa na remonty w Pszczynie, Piasku i Miedźnej musi zostać zrealizowana do końca roku. Otrzymaliśmy ją w październiku, co wymagało sporego wysiłku, żeby przygotować zadania do realizacji, wyłonić wykonawcę, a teraz wykonać remonty i terminowo rozliczyć prace, ale cieszymy się, że pozyskaliśmy kolejne środki, za które możemy remontować drogi - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie wyłonił wykonawcę zadań. Wiadomo już, że za 225 tys. zł wykonany zostanie remont przepustu w ciągu ul. Wiejskiej w Miedźnej z odwodnieniem (w rejonie skrzyżowania z ul. Topolową) oraz rowów przydrożnych z przepustami na odcinku ok. 500 m.

Niemal 120 tys. zł kosztować będą prace związane z remontem odwodnienia ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie (rowów przydrożnych z przepustami na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do skrzyżowania z ul. Poziomkową).

Odwodnienie zostanie wyremontowane także w ciągu ul. Żorskiej w Pszczynie (rowy przydrożne z przepustami oraz kanalizacja deszczowa w rejonie łuku na ul. Żorskiej). Prace kosztować będą 113 tys. zł. Powiat w ramach przyznanej promesy za 86 tys. zł wyremontuje też 100 m jezdni na ul. Słowackiego w Piasku (od DK1 w kierunku centrum miejscowości) oraz 350 m przydrożnego rowu.

Koszt wszystkich czterech zadań po wyłonieniu wykonawcy to 540 tys. zł. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przyznało na ich realizację promesę w wysokości 524 tys. zł z zastrzeżeniem, że promesa może wynieść do 80% wartości inwestycji. Wszystkie zadania wykona firma Drogród z Ćwiklic, która zaproponowała najniższe ceny.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.