pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2015
  • wyświetleń: 5092

Gęsina w pszczyńskich restauracjach

Listopad i imieniny św. Marcina to czas szczególny dla gęsiny. W tym miesiącu gęsina króluje więc w menu restauracji Frykówka, Kapias, Karczmie Wiejskiej w Jankowicach oraz Smaku Regionu w Pawłowicach.

gęś
Gęsina to produkt delikatesowy, smakowity i co najważniejsze, zaliczany do zdrowej żywności. Jej właściwości to m.in wysoki udział pełnowartościowego białka oraz łatwo przyswajalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.


Restauracja Frykówka oferuje m.in. carpaccio z gęsi podane z konfiturą figową oraz kiełkami buraków, kremowe penne z borowikiem i gęsimi żołądkami w aromacie świeżego tymianku, pierś z gęsi podana z pikantną dynią i sosem z buraków, czy też udko z gęsi duszone w cebuli, słodkiej kapuście i suszonych śliwkach, podane z cukrowym groszkiem w aromacie tymianku.

Restauracja Kapias proponuje dania z białej gęsi owsianej. Jest to najbardziej pożądaną gęś, która w ostatnich trzech tygodniach chowu przed ubojem żywiona jest wyłącznie ziarnem owsa. W okazjonalnej karcie znajdziemy bulion na gęsinie z lanym ciastem, udko z gęś, z konfitowanym ziemniakiem i cukinią, a także bigos na gęsinie.

W Karczmie Wiejskiej spróbujemy bulion z gęsi, filet z gęsi faszerowany orzechami, podany z glazurowanymi buraczkami i ziemniakami puree. W ofercie są też zestawy przeznaczone dla 4 osób np. gęś pieczona z gruszkami i rodzynkami, podana z kluskami faszerowanymi serem i grzybami, do tego surówka z selera, czerwona kapusta, glazurowane buraczki i pieczone ziemniaki.

W restauracji Smak Regionu można zamówić m.in. gęsią wątróbkę duszoną z cebulką i soczystym jabłkiem, jest też pierś z gęsi z sosem porzeczkowo-żurawinowym, podana z cynamonową gruszką i kluskami śląskimi, a także noga z gęsi pieczona z czosnkiem i rozmarynem, podana na czerwonej cebuli duszonej w czerwonym winie - do tego czarne kluski.

Szczegółowe oferty restauracji znajdują się w poniższych artykułach.

ups, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.