pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2015
  • wyświetleń: 4048

Warsztaty chóralne w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

W sobotę 7 listopada w auli I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie spotkali się młodzi ludzie, których łączy wspólna pasja - chóralistyka.Przyjechali do Pszczyny: z Jordanowa - chór "Bel Canto" (prowadzony przez p.Ksenię Miskiewicz) i z Głubczyc - chór "Cantabile" (prowadzony przez p. Ewę Maleńczyk). Pszczynę reprezentował zespół wokalny "Per Spasso (dyrygent - p. Katarzyna Machnik), działający przy POPP.

Wszystkie zespoły wezmą udział w niezwykłym przedsięwzięciu - w koncercie finałowym Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska 2015", który odbędzie się w Filharmonii w Szczecinie 4 grudnia. Wykonają tam I Symfonię Aleksandra Skriabina oraz "Glorię" Francisa Poulenca.

Śpiewająca Polska - warsztaty chóralne - 07.11.2015 · fot. POPP Pszczyna


Chórzyści pracowali nad utworami do południa w głosach, a po południu razem. Popołudniową próbę poprowadziła p. dr hab. Agnieszka Franków - Żelazny z Wrocławia, spiritus movens projektu "Śpiewająca Polska", która porwała wszystkich swoją osobowością!

Dzień upłynął na intensywnej pracy, mimo to już czekamy na próby z pozostałymi chórami z Polski (w koncercie weźmie udział 150 chórzystów!) w Szczecinie, a zwłaszcza na próby z orkiestrą!

POPP
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj