pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2015
  • wyświetleń: 17863

3-letni chłopiec wypadł z balkonu

Pozostawiony bez opieki 3-letni chłopiec wypadł przez balkon mieszkania na pierwszym piętrze. Maluch upadł na trawę i zapewne dlatego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Potwierdził to wezwany na miejsce lekarz, pozostawiając malca pod pieczą rodziców.

Do zdarzenia doszło w Woli. Jak tłumaczyła policjantom matka dziecka, kobieta postanowiła zostawić go samego w mieszkaniu jedynie na chwilę. Jej decyzja była podyktowana nie najlepszym samopoczuciem chłopca, był przeziębiony i wyjście na zewnątrz mogłoby wpłynąć na pogorszenie jego stanu zdrowia. Ona w tym czasie odwiozła pozostałe dzieci do przedszkola.

Paradoksalnie o jego stanie zdrowia mogła zaważyć sytuacja, w której się znalazł. Pozostawiony bez opieki w mieszkaniu mały szkrab wspiął się po krześle na parapet w kuchni, następnie otworzył okno, żeby przez nie wyjść na balkon i po wdrapaniu się po meblach na balustradę wypadł przez balkon z pierwszego piętra.

Policjanci będą teraz sprawdzać, czy takie sytuacje zdarzały się wcześniej i jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt nienależytej opieki, matka dziecka będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.