pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2015
  • wyświetleń: 1198

Zmiany podatkowe w Pawłowicach

Nowe stawki podatkowe na rok 2016 były jednym z ważniejszych tematów sesji rady gminy, która odbyła się we wtorek, 27 października w Urzędzie Gminy w Pawłowicach.

sesja rady gminy Pawłowice
Sesja Rady Gminy Pawłowice - 27.10.2015 · fot. UG Pawłowice


Od stycznia 2016 roku roczne stawki podatków od nieruchomości za 1 metr kwadratowy powierzchni wyniosą od budynków mieszkalnych - 0,75 zł, związanych z działalnością gospodarczą - 22,86 zł, zajętych na obrót materiałem siewnym - 10,68 zł, związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 4,65 zł, pozostałych - 5,52 zł. Podatek od gruntów związanych z działalnością gospodarczą wynosił będzie 0,89 zł, pod drogami - 0,20 zł, a od pozostałych gruntów - 0,35 zł

Podatek od środków transportowych wzrósł średnio o 10%. Natomiast opłata targowa pozostała bez zmian. Nowością jest możliwość składania deklaracji na podatek od środków transportowych drogą elektroniczną.

W 2016 roku podatek od nieruchomości, rolny i leśny nie będzie, jak dotychczas, wpłacany sołtysom w formie inkasa. Mieszkańcy mogą wpłacać podatki bezpośrednio w Banku Spółdzielczym (bez pobierania prowizji) na blankietach załączonych do decyzji podatkowych lub robić przelew drogą elektroniczną na konto gminy. Radni określili również wzory formularzy podatkowych dla osób fizycznych i prawnych obowiązujących w przyszłym roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.