pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2015
  • wyświetleń: 3475

Zebrali ponad 7 ton żołędzi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Ponad 7 ton żołędzi, kasztanów i tzw. bączków udało się już zebrać tej jesieni w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Konkurs na największą zebraną ilość owoców dębu i kasztanowca potrwa do 16 listopada.

Żołędzie, Pokazowa Zagroda Żubrów, żubr
Konkurs żołędziowy - zebrano już ponad 7 ton! · fot. ARiP Pszczyna


Jesień to czas kiedy zwierzęta gromadzą zapasy na zimową porę. W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie także trwa zapełnianie spiżarni przed zimą. - Żołędzie, czyli owoce dębu szypułkowego, bączki będące owocami dębu czerwonego oraz pospolite kasztany to przysmaki nie tylko żubrów, ale i jeleni czy muflonów z naszej zagrody. Co roku udaje nam się zebrać kilkanaście ton tego dodatkowego pożywienia dla naszych zwierząt - mówi Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zarządzającej zagrodą.

Żołędzie i kasztany można przywozić do pszczyńskiej zagrody żubrów od połowy września. Konkurs toczy się w trzech kategoriach - przedszkoli, szkół podstawowych oraz dzieci zbierających indywidualnie. - W każdej z kategorii prowadzimy na bieżąco listę z wynikami. Nie będziemy jeszcze zdradzać kto wygrywa, bo konkurs trwa do 16 listopada i prowadzenie może się jeszcze kilka razy zmienić - mówi Pawlak.

Żołędzie, Pokazowa Zagroda Żubrów, żubr


Przywożąc żołędzie i kasztany do zagrody żubrów należy pamiętać o tym, żeby były one dobrej jakości i posortowane - osobno żołędzie, osobno kasztany. Zbiory przyjmowane są w godzinach 9.00 - 16.00. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 22 listopada. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają nagrody, które dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

new / pless.pl, źródło: ARiP ZP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj