pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2015
  • 13 listopada 2015
  • wyświetleń: 2635

Odznaczyli zasłużonych dla Gminy

Obchody Święta Niepodległości w gminie Pawłowice rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, przemarszem pod pomnik ofiar II wojny światowej, przy którym honorową wartę pełniły harcerki z 14. Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej i uczniowie z klasy wojskowo-obronnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy. Tradycyjnie już Święto Niepodległości było połączone z wręczeniem stypendiów dla najzdolniejszych uczniów oraz nagród "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice".

Obchody Święta Niepodległości w gminie Pawłowice - 11.11.2015 · fot. Sabina Bartecka, Dominika Sklanny


Akademia odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Zanim jednak goście pojawili się na widowni, zostali obdarowani biało-czerwonymi kotylionami przygotowanymi przez uczniów szkoły podstawowej z Krzyżowic. Na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta KWK "Pniówek" pod batutą Józefa Klimurczyka, która towarzyszyła mieszkańcom gminy przez cały czas trwania uroczystości, grając utwory patriotyczne, hymn i fanfary dla nagrodzonych. Wójt Gminy Franciszek Dziendziel w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim uczestnikom święta i przedstawił kilka refleksji dotyczących wolności i Małej Ojczyzny. Najlepsi uczniowie z gminy Pawłowice z rąk wójta i przewodniczącego Rady Gminy Aleksandra Szymury odebrali gratulacje i stypendia naukowe. W roku szkolnym 2015/2016 stypendia w programach "Szansa", "Motywacja" i "Warto się uczyć" otrzymało 36 uczniów i studentów.Po raz trzynasty wręczono też nagrody "Za Zasługi dla Gminy Pawłowice" dla mieszkańców i organizacji z gminy Pawłowice, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do jej rozwoju i promocji. Laureatów minionych edycji wspomniał Aleksander Szymura, Przewodniczący Kapituły Nagrody. Minutą ciszy uczcił również pamięć o tych, którzy odeszli. W tym roku srebrny medal z grawerem trafił do Jerzego Marka Pawełczyka - lekarza chorób wewnętrznych, specjalisty ortopedii i traumatologii, dyrektora NZOZ "Zdrowie" w Pniówku, Ochotniczej Straży Pożarnej z Warszowic, dla której nagrodę odebrali prezes Michał Wowra i naczelnik Artur Wowra oraz śp. Heleny Brzozowskiej - nauczycielki i dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach, w imieniu której nagrodę odebrała siostrzenica Maria Jędrysik.

Sylwetki laureatów nagrody "Za zasługi dla gminy Pawłowice"

Na zakończenie przez publicznością, z towarzyszeniem orkiestry górniczej, wystąpili Martyna Matera i Mariusz Wrzyszcz, którzy wykonali znane i lubiane piosenki takich wykonawców jak m.in. Anna Jantar, Irena Jarocka czy Krzysztof Krawczyk.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.