pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2015
  • wyświetleń: 2794

Sznupek u maluchów w Rudziczce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich w Rudziczce" podaj

O tym jak rozpoznać prawdziwego policjanta i kiedy się do niego zwrócić o pomoc rozmawiali z przedszkolakami mundurowi z pszczyńskiej komendy. Ku uciesze maluchów, policjantom w spotkaniu towarzyszyła maskotka śląskiej policji - Sznupek. Cennych porad wysłuchało kilkadziesiąt podopiecznych z przedszkola w Rudziczce.

Sznupek u maluchów w Rudziczce - 27.10.2015 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci dla najmłodszych przygotowali nie lada niespodziankę. Tuż po krótkim powitaniu i omówieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa oczom dzieci ukazał się sympatyczny niebieski pluszak - Sznupek. Natychmiast sprawił, że na ich twarzach pojawiły się uśmiechy. Wcześniej jednak licznie zgromadzone na sali przedszkolaki musiały wysłuchać policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Maluchy dowiedziały się jak rozpoznać prawdziwego policjanta i kiedy można liczyć na jego pomoc. Przypomniano im również pozycję "żółwia" pomocną podczas ataku przez psa i zasadę prawidłowego przechodzenia przez drogę.

Oczywiście, nie obyło się bez prezentacji radiowozu i sprzętu służbowego. Na placu przedszkolnym wszyscy chętni mogli wsiąść na chwilę do policyjnego samochodu lub zapozować do zdjęcia ze Sznupkiem. Dodatkowo, każdy przedszkolak otrzymał od policjanta odblask zapewniający mu lepszą widoczność na drodze.

Tego typu spotkania odbywają się niemalże przez cały rok. Ich kumulacja najbardziej odczuwalna jest dla policjantów we wrześniu, jednak za każdym razem starają się, aby ich wizyta była niezwykłym przeżyciem dla maluchów, a przede wszystkim pouczającą dla nich lekcją.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich w Rudziczce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich w Rudziczce" podaj