pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2015
  • wyświetleń: 1745

Policjanci z wizytą w szkole w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

Uczniowie szkoły podstawowej Łące w ramach organizowanego "Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery" gościli przedstawicieli różnych mundurowych profesji, w tym i policjantów z pszczyńskiej komórki zajmującej się patologiami wśród nieletnich. Spotkanie zostało poświęcone specyfice służby w policji, jej charakterze, atrakcjach i trudnościach.

Policjanci na szkolnym OTK w Łące - 10.2015 · fot. KPP Pszczyna


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące odbyło się spotkanie policjantów z uczniami starszych klas. Chcąc przybliżyć specyfikę wykonywanej pracy, policjanci opowiedzieli nie tylko o zaletach, ale i o trudach wykonywanej przez siebie służby. Omówili poszczególne wydziały oraz opowiedzieli o odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą stanowisko oficera dyżurnego. Ponadto, każdy chętny mógł zgłębić swoją wiedzę zadając policjantom pytania i uzyskać natychmiastową odpowiedź specjalistów. Zdecydowanie największym entuzjazmem wśród uczniów cieszyły się środki przymusu bezpośredniego, a w szczególności kajdanki.

Tego typu spotkania mają uzmysłowić najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu, że służba wiąże się z poświęceniem, często bywa interesująca, ale równocześnie niezwykle trudna. Każdy więc, kto chce wstąpić w policyjne szeregi, musi wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, głównie jednak odpornością psychiczną i zaangażowaniem. Uczniowie póki co po wizycie policjantów mieli sobie uzmysłowić, że w razie potrzeby, w sytuacjach zagrożenia, zawsze mogą zwrócić się do nich o pomoc i mogą to zrobić bez żadnych obaw.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj