pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2015
  • 9 listopada 2015
  • wyświetleń: 21085

Na DK-1 w Pszczynie będzie wiadukt

Są plany przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z ulicą Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. Niebawem ruszą prace nad wykonaniem projektu.

Na wysokości drogi na Oświęcim miałby na przestrzeni kilku lat powstać bezkolizyjny węzeł, umożliwiający likwidację sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Dzięki temu kierowcy jadący w kierunku Katowic lub Bielska-Białej oraz podróżujący na linii Oświęcim - Pszczyna nie traciliby czasu w oczekiwaniu na zielone światło.

Przygotowane mają zostać trzy warianty poprowadzenia tej trasy. Jedno z nich zakłada budowę ronda pod wiaduktem, którym przebiegałaby DK-1. Równocześnie plan zakłada jak najmniejsze zajęcie terenu poza istniejącymi drogami i nie może również naruszać istniejącego mostu nad rzeką Pszczynką.

Takie założenia stawia przed projektantami w przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Obecnie dobiega końca procedura przetargowa, która wyłoni autora dokumentacji.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.