pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2015
  • wyświetleń: 3470

Policjanci przyglądali się pieszym

We wtorek policjanci z pszczyńskiej drogówki przyglądali się zachowaniom pieszych na przejściach i w rejonie przejazdów kolejowych. Interweniowali w 13 przypadkach, kiedy osoby przechodziły w miejscach niedozwolonych.

przejazd, kolej, męczenników, dworcowa
Przejazd kolejowy na ulicy Męczenników Oświęcimskich. · fot. pless.pl


W trakcie akcji "Kontrola drogowa - pieszy" policjanci pełnili służbę głównie w miejscach, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do tego typu niebezpiecznych sytuacji. Tego typu działania miały przypomnieć niezmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że ich również obowiązują przepisy i są zobowiązani stosować się do nich, tak samo, jak kierowcy. Miały równocześnie uświadomić, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem dróg, który przy zderzeniu z pojazdem, najczęściej, nie ma większych szans.

W okresie jesienno-zimowym takie czynniki jak: szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne, bywają najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy niebezpieczne sytuacje wywoływane przez samych kierowców, pieszych i rowerzystów. A przecież tak niewiele potrzeba, żeby zapobiec wypadkom lub choćby zmniejszyć ich liczbę. W dużej mierze, wszystko zależy od nas samych.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.