pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2015
  • wyświetleń: 1361

Sznupkowe opowieści w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Po czym poznać prawdziwego policjanta i za co jest odpowiedzialny wiedzą już uczniowie z kolejnej podstawówki, w której ostatnio gościli pszczyńscy mundurowi. Pierwszoklasiści z pawłowickiej "dwójki" mieli okazję zobaczyć podręczny sprzęt służbowy i zapytać o codzienną pracę stróżów prawa.

Sznupkowe opowieści w Pawłowicach
Policjanci z drogówki w pawłowickiej podstawówce - 14.10.2015 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci opowiedzieli o swojej pracy i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Głównie skupili się na przekazaniu wiedzy o zagrożeniach w codziennym życiu. Starali się uzmysłowić maluchom, w jaki sposób mogą unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w przedszkolu. 6 i 7- latki dopiero uczą się bezpiecznych zachowań. Opowiadają im o nich rodzice, panie w szkole i, podczas pogadanek, policjanci.

W środę, 14 października w niecodzienny sposób, starano się wytłumaczyć szkolakom zasadę ograniczonego zaufania wobec obcych osób. Zaprezentowany film natomiast doskonale wpisał się w zakres wychowania komunikacyjnego najmłodszych pieszych. Składający się z trzech części: bajki z maskotką śląskiej policji, teledysku z udziałem Majki Jeżowskiej i nauki tańca, zachwycił młodych widzów i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Podsumowaniem spotkania były zdjęcia z niebieskim pluszakiem - Sznupkiem.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj