pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2015
  • wyświetleń: 3800

Kontrolowali przewóz żywności

Policjanci z pszczyńskiej drogówki wspólnie z inspektorami PIORiN-u przeprowadzili kontrole samochodów przewożących żywność. Szczególną uwagę zwracano na legalność przewożonych ładunków oraz sposób ich zabezpieczenia. Policjanci, w jednym przypadku, ze względu na brak aktualnych badań technicznych, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kontrole PIORiN- u i pszczyńskiej drogówki
Wspólna kontrola PIORiN- u i pszczyńskiej drogówki. · fot. KPP Pszczyna


W Polsce jedną z inspekcji zajmujących się badaniem jakości żywności i dbaniem o to, aby była ona bezpieczna, jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. W czwartek jej przedstawiciele i policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wspólne kontrole na drogach powiatu. Sprawdzano głównie legalność przewożonych ładunków oraz sposób ich zabezpieczenia. Celem kontroli inspektorów PIORiN-u było uniemożliwienie wywozu polskich ziemniaków nie spełniających wymogów fitosanitarnych do innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Przy okazji wspólnych kontroli, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Zwrócili także uwagę na respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych regulujących pracę zawodowych kierowców. W jednym przypadku mundurowi stwierdzili brak wymaganych badań technicznych, w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.