pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2015
  • wyświetleń: 3516

Biegiem przez Szlak Orlich Gniazd

Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki postanowili przebiec Szlak Orlich Gniazd z Krakowa do Częstochowy. Długość trasy wynosi 164 kilometry, przewidywany czas biegu to około 30 godzin. W ten sposób chcą promować projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego.

Zdzisław Spyra
Zdzisław Spyra od dawna biega po górach · fot. www.facebook.com/zspyra


- Startujemy dziś (piątek) o godzinie 20.00 z Krakowa, niezależnie od pogody. Na początek cała noc biegu w czołówkach - w końcu robimy to, by promować NOCNY BIEG - piszą biegacze na swoim fanpage na Facebooku. - Do rana chcemy zrobić pierwsze 80 kilometrów do Ogrodzieńca (wersja optymistyczna) - dodają.

Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki dzięki akcji chcą promować projekt Nocnego Biegu po Pszczynie zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. Zauważają, że coraz popularniejszym sportem uprawianym na terenie naszej gminy staje się bieganie.

- Chcemy zmotywować mieszkańców do odrobiny ruchu na świeżym powietrzu, zwłaszcza że nasze miasto i park daje duże możliwości do uprawiania tej dyscypliny sportu - uzasadniają ideę swojego projektu. - Od kilku lat organizowany jest w Pszczynie bieg na 10 km. Dystans ten może być zbyt trudny dla początkujących biegaczy. Chcemy, żeby w biegu mógł uczestniczyć każdy, także początkujący, a udział w nim był bezpłatny - wyjaśniają biegacze.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.