pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2015
  • wyświetleń: 2356

Koncert OMBR w PCKulu - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

W piątek, 9 października odbył się długo wyczekiwany koncert, w którym pracownicy i wolontariusze Ośrodka Matka Boża Różańcowa, stanęli na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury i zaśpiewali wybrane przez siebie utwory.

Koncert OMBR w PCKulu - 9.10.2015 · fot. OMBR


Tematem naszego koncertu były "Piosenki naszych rodziców". Dziwnym trafem, każdy wybrał znane i lubiane piosenki. Pewnie dlatego koncert był tak mile odebrany przez publiczność, a i zdarzało się, co jest bardzo miłe, że widownia śpiewała razem z nami.

Poprowadził nas jak zawsze Jarosław Folek - Wicedyrektor Ośrodka, który swą mową potrafi rozładować nawet największe zdenerwowanie. Na scenie jak zawsze zasiadły dwa oddzielne zespoły muzyczne. Jeden pod batutą Pawła Kukli. Zagrali z nim: Arkadiusz Pieronek na gitarze basowej i Kajetan Adamczyk na perkusji - och działo się za tą pleksi. Sam Paweł zagrał na fortepianie.

Drugiemu zespołowi przewodził Szymon Szczepańczyk, który zagrał na bouzuki, gitarach, cytrze, flecie poprzecznym a nawet na egzotycznym duduku. W jego zespole zagrali: Stanisława Kornecka-Kubska na skrzypcach, Stanisław Kokot na akordeonie, Grzegorz Wanot na gitarze basowej, Jan Szczepańczyk na gitarze elektrycznej, Bernadeta Jonkisz na gitarze akustycznej i Jorge Baber na instrumentach perkusyjnych.

W zasadzie jest jeszcze jeden zespół, od którego najwięcej zależy, to zespół akustyków: Darku, Stanisławie i Rafale - dziękujemy. Dziękujemy również Panu Michałowi Czernkowi, Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury za bezpłatny wynajem sali i przychylność, którą czujemy na każdym kroku.

Te koncerty są organizowane z trzech powodów. Po pierwsze, aby pomóc podopiecznym i Ośrodkowi. Tu serdeczne ukłony w stronę Państwa zasiadających na widowni. Dziękujemy za to, że mamy dla kogo grać i za to, że puszki nie pozostały puste. W ramach zbiórki publicznej o numerze 2015/881/OR, mogliśmy kwestować, a potrzeby są ogromne.

Po drugie, chcemy, aby o Ośrodku dowiedziało się jak najwięcej osób. Chcemy promować to, co robimy. Czasem jest tak, że ktoś kto mieszka kilka domów dalej od naszego Ośrodka i nie wie, co się tu dzieje. A tu się dzieję bardzo wiele.

A po trzecie, my to naprawdę lubimy i gdyby dzień trwał 3 razy tyle, to koncerty mogłyby być co najmniej 4 razy w roku. Ale tak nie jest, kradniemy ten czas, aby się spotkać pomuzykować. Trzy miesiące wcześniej zaczynamy próby. Próby, które jednocześnie są bardzo mile spędzonym czasem. I gdy zaczyna się koncert, to jednocześnie coś się kończy i za tym się tęskni i znów czekamy na następny.[/i]

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj