pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2015
  • wyświetleń: 2037

Zapytają mieszkańców o uchodźców

Pawłowice, podobnie jak inne gminy, otrzymały zapytanie od Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach o możliwość ewentualnego przyjęcia uchodźców. Gmina z kolei z tą kwestią zwróciła się do mieszkańców.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach bada potencjał i gotowość gmin w temacie goszczenia uchodźców. W tym celu zwrócił się do samorządów z prośbą o udzielenie informacji o możliwości ewentualnego przyjęcia imigrantów, z wykorzystaniem dostępnego publicznego i niepublicznego potencjału.

Ze względu na to, że gmina Pawłowice nie posiada odpowiednich warunków, przede wszystkim wolnych mieszkań socjalnych oraz środków finansowych, władze samorządu zwróciły się do mieszkańców z pytaniem o możliwość przyjęcia uchodźców.

Do poniedziałku (19 października) mieszkańcy Pawłowic mogą w Urzędzie Gminy zgłosić, że posiadają warunki lokalowe, które umożliwią przyjęcie uchodźców. Informacja powinna zawierać liczbę rodzin, dzieci bądź osób samotnych, których zainteresowani są w stanie przyjąć do siebie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.