pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2015
  • wyświetleń: 1082

O ochronie środowiska w przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj

W poniedziałek, 12 października już po raz trzeci w Przedszkolu nr 4 dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Fabryki kreatywności. Tematem tegorocznych warsztatów była ochrona środowiska, czyli: "Bądź eko - uchyl pojemnika wieko".

„Bądź eko - uchyl pojemnika wieko”! Fabryka kreatywności w PP nr 4 - 12.10.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 4


W sposób bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci omówiony został problem segregacji śmieci. Na przykładzie wykonanej z dziećmi "małej oczyszczalni wody", przez którą dzieci przelewały zabrudzoną wodę, wyjaśniona została zasada działania oczyszczalni ścieków.

Uświadomione zostało dzieciom, dlaczego należy używać torebek papierowych i reklamówek "eko", od których najszybciej uwalnia się nasza Ziemia po ich wyrzuceniu.

Przeprowadzono również wiele eksperymentów z wodą, robiąc z niej kolorowe wulkany. Dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawych eko - zabawek wykonanych z różnych odpadów. Na zakończenie warsztatów zaprezentowana została eko - kobra, która zjada śmieci.

We wszystkich pokazach i eksperymentach brały udział same dzieci, bowiem wiadomo, że w przedszkolu nauka odbywa się poprzez zabawę.

Beata Górska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 4 w Pszczynie" podaj