pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 października 2015
  • wyświetleń: 2740

Gomed: miesiąc walki z rakiem piersi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gomed" podaj

Artykuł sponsorowany:

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego pszczyńska przychodnia Gomed chce zwrócić uwagę dorosłych Polek - mieszkanek naszego powiatu - na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

gomed - rak piersi


Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!

Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat - dlatego zapraszamy na bezpłatne badania w ramach programu profilaktycznego!  Mammografia jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Trwa zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest program profilaktyczny (czyli Panie w wieku 50 - 69 lat) nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia. Aby wykonać mammografię w ramach programu, wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na badanie.

Panie, które ze względu na wiek nie uczestniczą w programie profilaktycznym, mogą wykonać bezpłatne badanie piersi (mammografię lub USG) na podstawie skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (ginekologa, onkologa) przyjmującego u nas w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. O tym czy pacjentka powinna mieć wykonane USG czy mammografię, decyduje lekarz.

Ważnym elementem profilaktyki jest samobadanie piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa.

Panie, które nie mogą wykonać badań w ramach programów profilaktycznych bądź nie chcą czekać w kolejce do lekarza specjalisty mogą u nas do końca października wykonać badanie mammograficzne lub USG piersi w cenie 50 zł. Zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Więcej informacji pod numerami telefonu: 32 212 77 08, 32 212 74 62, 660 46 12 46. Zapraszamy również na naszego facebooka i śledzenie na bieżąco naszych promocji.NZOZ "GOMED" Sp. z o.o.

43-200 Pszczyna
ul. Dworcowa 8

tel. 322127708
tel. 322127462
fax 322127462
kom. 660461246

Gomed

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gomed" podaj