pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 października 2015
  • 11 października 2015
  • wyświetleń: 18725

Pszczyńska firma w programie TVP

Pszczyńska firma meblowa Kamples wykonywała projekty m.in. dla paryskiego hotelu Hilton, ale miała problemy ze zdobyciem kolejnych klientów i rozwojem. Z pomocą przyszła Telewizja Polska i jej nowy program "Firmowe ewolucje". Materiał został wyemitowany w środę na antenie TVP, teraz można zobaczyć go w internecie.

Kamples
Firma Kamples z Pszczyny wzięła udział w programie "Firmowe ewolucje". · fot. vod.tv.pl


"Firmowe ewolucje" to telewizyjny show, w którym eksperci biznesowi podpowiadają właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, jak rozwinąć skrzydła. W trzecim odcinku Maciej Orłoś odwiedził Pszczynę i firmę Kamples.

Zakład stolarski produkuje meble na zamówienie dla hoteli, pubów, restauracji (między innymi dla Wodnej Wieży). Ich meble znajdują się między innymi w hotelu Hilton w Paryżu, na statkach wycieczkowych pływających po Karaibach. Problem są przestoje w produkcji, brak ciągłości zleceń, małe pomieszczenia produkcyjne.

Wraz z Maciejem Orłosiem do Pszczyny przyjechał Piotr Voelkel, twórca i założyciel marki Meble VOX. Jako ekspert, którego firma z powodzeniem działa zarówno w Polsce, jak i za granicą, udzielił porad lokalnej firmie. Wsparciem byli dla niego także eksperci z zakresu sprzedaży, marketingu, bankowości oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Kamples
Właścicielom firmy doradzał Piotr Voelkel, twórca i założyciel marki Meble VOX. · fot. vod.tv.pl


Ich zdaniem najsłabszymi stronami pszczyńskiej firmy, prowadzonej przez Damiana Kamińskiego i Marka Szwedę, był brak strategii i osoby, która zajmowałaby się marketingiem i nawiązywaniem kontaktów handlowych. Poprawy wymagał również park maszynowy. Za mocne strony mentorzy uznali zdolność produkcji mebli wysokiej jakości, usługę, elastyczność, dobrą kadrę i niskie koszty robocizny.

Wśród zaleceń ekspertów znalazły się między innymi: koncentracja na jakości, współpraca z architektami, budowa wizerunku firmy, która wytwarza meble najwyższego standardu. Rekomendowano także uczestniczenie w targach i rozbudowę hali w przyszłości, co umożliwi realizację większych zleceń.

Właściciele do porad podeszli profesjonalnie, skupiając się nie tylko na etapie produkcji, ale także sprzedaży. Meble pszczyńskiej firmy będą wystawiane między innymi na targach w Dubaju. Przystosowali także inną, istniejącą już halę do poszerzenia części produkcyjnej i wystawowej.

Odcinek nakręcony w firmie Kamples można zobaczyć na stronie vod.tvp.pl.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.