pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2015
  • wyświetleń: 2645

W ruchu o ruchu drogowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

To, co dorosłemu wydaje się oczywiste, dla małego szkolaka już takie nie jest. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze trudno mu przyswoić od razu. Zatem, jak co roku, pszczyńscy policjanci nie prowadzą zajęć w formie wykładu, lecz zapraszają dzieci do czynnego udziału we wcześniej przygotowanych ćwiczeniach i zabawach. Dzięki temu, każdy uczeń ma szansę przekonać się, że opanowanie podstawowych zasad obowiązujących pieszego na ulicy nie jest aż takie trudne.

W ruchu o ruchu drogowym - 10.2015 · fot. SP Goczałkowice Zdrój


Ostatnio policjanci z Pszczyny i z katowickiego wydziału ruchu drogowego gościli na hali sportowej w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie odbyła się taka niecodzienna lekcja. W realizacji policyjnej pogadanki, zatytułowanej "Bezpieczna droga do szkoły", wzięli udział uczniowie starszych klas, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniu niezbędnych rekwizytów. Dzięki temu, zgromadzone na sali dzieci, mogły obserwować zachowania swoich kolegów i koleżanek podczas ćwiczeń na specjalnie przygotowanej do tych celów drodze.Uczniowie, pod czujnym okiem policjantów, przechodzili przez przejścia dla pieszych w miejscu, gdzie znajdowała się sygnalizacja świetlna, i tam, gdzie jej nie było. Ze względu na to, że przygotowana aranżacja drogi miała zobrazować popularną "jedynkę", czyli trasę o dużym natężeniu przejeżdżających samochodów, mundurowi przybliżyli także zasady obowiązujące w trakcie kierowania ruchem przez policjanta oraz te, które dotyczą rowerzysty przed przejściem dla pieszych.

Doświadczenie pokazuje, że taka symulacja bezpiecznych zachowań na drodze jest dobrze przyswajana przez uczniów, a pozyskiwana w ten sposób wiedza pozostaje na dłużej.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj