pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2015
  • wyświetleń: 2555

Remont kanalizacji, chodnika i jezdni

Trwa remont kanalizacji deszczowej przy ul. Szewczyka w Studzienicach. W dalszej kolejności wyremontowany zostanie chodnik oraz przepust pod drogą, a dodatkowo także jezdnia na całej szerokości na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosów do skrzyżowania z ul. Bażantów.

Remont ul. Szewczyka w Studzienicach · fot. Powiat


To kolejna inwestycja realizowana przez powiat pszczyński za środki z promesy na usuwanie skutków powodzi. Tym razem odtworzona zostanie kanalizacja deszczowa, chodnik i nawierzchnia drogi w Studzienicach na ul. Szewczyka. To wszystko na ok. 320-metrowym odcinku - od skrzyżowania z ul. Kosów, do skrzyżowania z ul. Bażantów. Naprawiony zostanie także przepust pod drogą.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Rol-Bud Sp.j. Kazimierz Pastor z Kobielic za 463 tys. zł. Na inwestycję powiat pszczyński pozyskał promesę z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 80% wartości inwestycji. Pozostałe 20% zostanie pokryte z budżetu powiatu.

W ramach środków z promesy wykonawca miał naprawić tylko część jezdni (przy remontowanym chodniku), ale powiat pszczyński przeznaczy jeszcze dodatkowo ok. 130 tys. zł i wyremontuje drogę na całej szerokości. - Położymy nową nawierzchnię również na drugiej połowie jezdni i wykonamy odwodnienie. Wyregulujemy szerokość drogi do 6 metrów i położymy krawężniki najazdowe - mówi Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.