pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 2388

Uczniowie z PG 3 sprzątali świat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

"Wyprawa - poprawa"- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna ogólnopolska akcja "Sprzątania świata", która na stałe wpisała się w harmonogram zajęć Publicznego Gimnazjum nr 3.

Uczniowie z PG 3 sprzątali świat - 09.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


Uczniowie klas drugich i trzecich sprzątali obejście szkolne oraz park pszczyński, natomiast pierwszoklasiści tradycyjnie wyjechali w Beskidy. Dzięki współpracy szkoły z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oddział w Żywcu wzięli udział w zajęciach terenowych, łącząc sprzątanie z odpowiedzialną turystyką górską.

Przed wyjściem w teren wysłuchali pogadanki na temat działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce i na świecie. Zaopatrzeni w worki i rękawice ruszyli z Bystrej na Kozią Górę. Podczas wędrówki podziwiali górskie krajobrazy oraz panoramę miasta Bielska-Białej. Wszyscy okazali się świadomymi turystami, czego potwierdzeniem były worki pełne śmieci. Uwieńczeniem akcji było wspólne ognisko obok schroniska "Stefanka".

Aby zweryfikować wiedzę ekologiczną uczestników zajęć, pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przeprowadzili mini konkurs w formie krzyżówki. Poprawnych odpowiedzi było bardzo wiele, dlatego jeszcze potrzebne było trochę szczęścia podczas losowania, aby odebrać nagrodę. Wyróżniono również najbardziej aktywnych podczas zbierania śmieci.

Uczniowie wzbogaceni nową wiedzą oraz wieloma wrażeniami, bardziej zintegrowani z rówieśnikami wrócili do swoich domów.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj