pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 2301

Dzieci pomogły sprawdzać kierowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

Policjanci z pszczyńskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górze kontrolowali kierowców w ramach akcji "Jabłuszko lub cytrynka". Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego otrzymywali do spożycia kwaśny podarunek, natomiast tym, którzy jechali prawidłowo, dzieci rozdawały słodkie jabłka.

Dzieci pomogły sprawdzać kierowców - 10.2015 · fot. Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Górze


W trakcie wspólnych działań skontrolowano kilkunastu kierowców. Na szczęście, nie było wśród nich nietrzeźwych. W kilku przypadkach, gdzie została przekroczona dozwolona prędkość, do akcji przyłączyli się mali milusińscy składając kierowcom ofertę kwaśnych pouczeń. Jako rekompensatę za swoje naganne zachowanie na drodze taki kierowca musiał zjeść cytrynę, uśmiechnąć się do dzieci i obiecać, że następnym razem będzie stosował się do ograniczenia prędkości, zwłaszcza w okolicy szkoły. W trakcie przeprowadzonych kontroli, szkolaki doceniły także kierowców jadących zgodnie z przepisami.Nagrodziły ich słodkimi jabłkami i jeszcze słodszymi dziecięcymi uśmiechami. Akcję przeprowadzono w pobliżu szkoły, gdzie znajduje się oznaczone przejście dla pieszych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj