pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2015
  • wyświetleń: 910

Akcja NURD:20 mandatów i 7 pouczeń

Pszczyńscy policjanci przeprowadzili w ostatni dzień września w naszym powiecie działania "NURD" - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

W akcji wzięło udział łącznie 5 policjantów. W trakcie działań stróże prawa odnotowali sześć wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, z czego w trzech przypadkach na szkodę pieszych. 21 wykroczeń spowodowali sami piesi.

Podczas akcji policjanci nałożyli łącznie 20 mandatów karnych i pouczyli 7 osób. Najczęściej interweniowali wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz w stosunku do kierujących, którzy parkowali swoje samochody w sposób utrudniający pieszym bezpieczne przejście przez ulicę.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.