Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2015
  • wyświetleń: 5929

Pierwsze zajęcia Gimnazjum Rolniczego

Przed nami kolejna odsłona "Historycznych ciekawostek", w których prezentujemy mniej znane fakty z naszej historii. Wiecie np. gdzie odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów Gimnazjum Rolniczego, obecnego PZS nr 2 w Pszczynie?

Państwowe Koedukacyjne Gimnazjum Rolnicze zostało utworzone w październiku 1945 roku. Początkowo dyrekcja miała niemałe trudności w znalezieniu odpowiedniego dla niej pomieszczenia.

- Najpierw zamierzano przeznaczyć na nią zamek książęcy i zajęto już w nim niektóre pomieszczenia, w których odbył się pierwszy egzamin wstępny dla kandydatów do szkoły, przeprowadzony przez Wandę Czarnecką. Jednak ówczesny opiekun zamku nie zgodził się na umieszczenie w nim szkoły, więc przeniesiono ją do budynku mieszkalnego w gospodarstwie na Kępie i tam rozpoczęto naukę w jednym ciasnym pomieszczeniu, które służyło również jako sala jadalna dla młodzieży - czytamy w pozycji "50 lat pszczyńskiej szkoły rolniczej" wydanej w 1995 roku.

70-lecie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie
W maju odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. · fot. Powiat


Czekamy na Wasze ciekawostki

W naszym cyklu "Historyczne ciekawostki" chcemy pokazać, że historia nie opiera się wyłącznie na datach i wielkich wydarzeniach. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami Waszych dziadków i babć, a także do przesyłania starych fotografii za pomocą formularza wyślij info. Kolejny odcinek historycznych ciekawostek już za kilka dni.


BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.