pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2015
  • wyświetleń: 1776

Kolejne projekty Społeczniaków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

"Społeczniaki" to grupa uczniów w gimnazjum w Goczałkowicach- Zdroju, niewyróżniająca się niczym szczególnym, jedynie chęcią do tworzenia czegoś pozornie nieistotnego, a mianowicie działania na wspólną korzyść naszego otoczenia.

Kolejny projekt Społeczniaków - 09.2015 · fot. Wiktoria Hanke


"Twój pies? Twoja kupa!" - z takim hasłem "Społeczniaki" realizują kolejny projekt. Pierwsza grupa uczniów we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej - realizuje projekt "Funkcjonalność i bezpieczeństwo przestrzeni publicznej". Projekt ten polega na ulepszeniu wspólnego środowiska. Nasza grupa w tej chwili pracuje nad umieszczeniem w gminie koszy na psie odchody. W ostatnim czasie została przeprowadzona ankieta przedstawiająca zdanie mieszkańców na temat tego problemu.

Udało się nam napisać wniosek o dofinansowanie naszych działań w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie, prowadzanych przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Nasz projekt otrzymał akceptację formalną i merytoryczną oraz dofinansowanie! Dzięki temu zakupiliśmy dwadzieścia nowych zasobników z torebkami na psie odchody, opracowaliśmy plakaty i ulotki. Teraz realizujemy ostateczny punkt projektu. Praca wre, zasobniki montowane. Happening i kampania edukacyjno-informacyjna za nami, jednak należy pamiętać o jednym, aby osiągnąć sukces potrzebna jest mobilizacja i akceptacja naszych działań, jak i pomoc w realizacji projektu.

Jesteśmy najlepszym dowodem na to, że dzisiejsza młodzież to społeczność ambitnych ludzi troszczących się o dobro swojej "Małej Ojczyzny", w której żyją.

Łukasz Hanke

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj