pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 października 2015
  • wyświetleń: 3491

Boiska wymagają inwestycji

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Pszczynie przeprowadziła doraźne kontrole na pszczyńskich obiektach sportowych. Jest kilka uwag i propozycji, co zrobić by boiska dobrze służyły mieszkańcom, a jednocześnie nie były uciążliwe dla właścicieli sąsiednich nieruchomości.

boisko poręba
Boisko w Porębie jest jednym z kilku, na które uwagę zwrócili radni. · fot. pless.pl


Protokół z przeprowadzonej kontroli obiektów sportowych odczytała na ostatniej sesji radna Renata Dyrda. Wcześniej radni wizytowali wybrane boiska, zbadali wydatki z ostatnich pięciu lat oraz spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

W trzech miejscach konieczne jest postawienie piłkochwytów, które będą osłaniać okoliczne budynki mieszkalne. Takie zalecenia zaproponowano dla boiska sportowego w Rudołtowicach, w Łące (wzdłuż boiska treningowego) oraz w Czarkowie. Do tej ostatniej miejscowości ma również zostać zakupione wyposażenia nowego budynku zaplecza sportowego oraz i wykonane ogrodzenie boiska.W Łące zasugerowano natomiast także remont budynku zaplecza sportowego poprzez naprawę dachu i termomodernizację ściany od strony ul. Turystycznej. Inwestycje w tym miejscu wydają się o tyle ważne, że w ramach zajęć sportowych w klubie LKS Łąka z obiektów sportowych korzysta około 120 dzieci w różnych grupach wiekowych.

Zupełnie inna sytuacja niż w Łące, jest w Porębie oraz w Ćwiklicach. W Porębie od pięciu lat nie ma klubu sportowego, który korzystałby z obiektu. Teren boiska zostanie tutaj jednak uporządkowany, co być może przyczyni się do tego, że mieszkańcy będą z niego chętnie korzystać. Pierwszym krokiem będzie wycinka 21 drzew.

Jeszcze większa inwestycja czeka Ćwiklice. Sołectwo nie posiada boiska sportowego po tym jak na dotychczasowym wybudowano... altanę w ramach projektu "Serca Wsi". Jak wykazała kontrola, ze względu na brak obiektu nie ma tu żadnej drużyny sportowej. Konieczne jest wybudowanie nowego boiska.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.