Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4730

Paweł Pietryja odznaczony za zasługi

Badmintonista Paweł Pietryja otrzyma medal "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego". Podczas wczorajszej sesji radni powiatu pszczyńskiego jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Paweł Pietryja, badminton
Paweł Pietryja otrzyma medal "Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego".


Paweł Pietryja jest wychowankiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna. Swoją przygodę z badmintonem rozpoczął w wieku 6 lat. Będąc uczniem najpierw Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie, a później Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, uczestniczył w wielu zawodach sportowych.

Od 13. roku życia regularnie zdobywa medale Mistrzostw Polski w badmintonie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Łącznie ma ich w swoim dorobku 17. Swój pierwszy medal Mistrzostw Polski seniorów zdobył w wieku 18 lat. Specjalizuje się w grach podwójnych - deblu i mikście. Od wielu lat reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych. Jest zwycięzcą Polish International 2014 oraz Yontex Lithuanian International 2014. Reprezentował nasz kraj m.in. na Uniwersjadzie w Korei oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów w Helsinkach w 2011 roku, a także podczas tegorocznych Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie doszedł do ćwierćfinałów w grze podwójnej i mieszanej.

Pweł Pietryja, Baku, igrzyska europejskie
Paweł Pietryja i maskotki igrzysk w Baku - Jeyran (gazela) oraz Nar (granat) · fot. z arch. P. Pietryi


Paweł obecnie mieszka w Warszawie, gdzie trenuje w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Nieprzerwanie reprezentuje barwy UKS Plesbad Pszczyna. - Oprócz wysokiego poziomu sportowego, reprezentuje także bardzo godnie nasz powiat poza halami. Jego postawa jako człowieka jest przykładem dla wielu młodszych (i nie tylko) kolegów - uzasadniali decyzję radni.

Badmintonista z Pszczyny odbierze nagrodę 25 września, podczas gali wręczenia Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego za 2014 rok.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.