Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2015
  • 21 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 10009

Pięć linii autobusowych w powiecie?

Publiczny transport zbiorowy na terenie naszego powiatu od kilku lat wywołuje spore kontrowersje oraz skłania do dyskusji. W starostwie powiatowym wyłożony został do wglądu projekt planu zrównoważonego rozwoju transportu dla obszaru powiatu pszczyńskiego. Zakłada on przede wszystkim wprowadzenie pięciu linii autobusowych, które rozwiązałyby problemy związane z powiatową komunikacją.

Najważniejszym zadaniem wynikającym z planu jest konieczność podjęcia działań mających na celu zapewnienie powszechnego dostępu do usług przewozowych tak, aby na bieżąco i nieprzerwanie zaspokajać potrzeby przewozowe wszystkich mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego. W następnej kolejności należy dążyć do opracowania wspólnego systemu informacji dla pasażerów, obejmującego wszystkich przewoźników, a także koniecznie poprawić oznakowanie istniejących przystanków - czytamy w opracowaniu autorstwa Damiana Knury, który także przygotował rozwiązania komunikacyjne dla gminy Pszczyna.

Najsłabszą stroną powiatowego transportu zbiorowego zdaniem autora jest brak dworca (węzła przesiadkowego) w Pszczynie. Z kolei za najpilniejsze zadanie zarządców dróg uważa przeprowadzenie modernizacji infrastruktury przystanków lub budowę zatok autobusowych w szczególności w tych miejscach, które obecnie są niebezpieczne dla pasażerów, a osobom z ograniczeniami ruchowymi wręcz uniemożliwiają korzystanie z komunikacji.

Zgodnie z przedłożonym projektem sieć komunikacyjna Powiatu Pszczyńskiego w ramach publicznego transportu zbiorowego obejmować będzie 5 linii komunikacyjnych. Zapewni to optymalną obsługę pasażerów na obszarze wszystkich gmin objętych planem i umożliwi dojazd do najważniejszych ośrodków.

Proponowane linie

  • linia nr U/2410/1 - Pszczyna - Pawłowice
  • linia nr U/2410/2 - Pszczyna - Rudziczka
  • linia nr U/2410/3 - Pszczyna - Wola - (*Jawiszowice)
  • linia nr U/4210/4 - Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój- (*Czechowice-Dziedzice)
  • linia nr U/4210/5 - Pszczyna - Kobiór


Plan sieci komunikacyjnej
Plan sieci komunikacyjnej dla Powiatu Pszczyńskiego.


Projekt jest dostępny w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie, przy ulicy 3 Maja 10 w pokoju nr 19, oraz w wersji elektronicznej na: www.powiat.pszczyna.pl Uwagi do projektu planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, w formie pisemnej, mogą być składane bezpośrednio w siedzibie Starostwa Powiatowego lub kierowane drogą pocztową oraz e-mailem na adres: filipczukk@powiat.pszczyna.pl do 9 września. Opinia powinna zostać wyrażona na formularzu.

Dodatkowych informacji na temat prowadzonych konsultacji oraz planu transportowego udziela Kazimierz Filipczuk - specjalista Wydziału Komunikacji i Transportu, tel. 32 449-23-20.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.