Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2015
  • 18 października 2015
  • wyświetleń: 7601

Widowisko pszczynianina - zdjęcia

W piątek katowicki Spodek po raz kolejny ożył podczas wyjątkowego megawidowiska. Scenarzystą i producentem "Peregrinusa" był mieszkaniec Pszczyny, Piotr Czakański. Na scenie pojawili się także inni pszczynianie.

Megawidowisko "Peregrinus" to barwny kolaż upleciony ze skomplikowanej, ale pięknej historii Górnego Śląska. Każdy, kto w piątek odwiedził katowicki Spodek, dołączył do wędrówki przez minione czasy i dał się ponieść tej fascynującej opowieści. Producentem i scenarzystą megawidowiska był mieszkaniec Pszczyny, Piotr Czakański. Dodatkowo na scenie wystąpiły dwie tancerki z naszego miasta oraz zespół Folkowianie.

Megawidowisko PEREGRINUS z udziałem Zespołu "Folkowianie" w katowickim Spodku - 16.10.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


Peregrinus

"Peregrinus" (łac. cudzoziemiec, obcy) to epicka opowieść o Górnym Śląsku, tkana z historycznych wątków. Monumentalny obraz został zbudowany z drobin wspomnień o Tragedii Górnośląskiej, śmierci górników pod Kopalnią Wujek, ale też o meczu, w którym Gerard Cieślik strzelił dwie bramki "ruskim" czy o spotkaniu Jana Pawła II ze Ślązakami na katowickim lotnisku Muchowiec. Wyjątkowa inscenizacja obudowana muzyką i scenografią w niebanalny sposób poprowadzi widzów przez niełatwą historię Górnego Śląska. Przewodnią postacią megawidowiska jest Dobry Jacek, grany przez Piotra Warszawskiego. Oprawa scenograficzna została oparta na elementach video mappingu, a kompozycje muzyczne, w nowoczesnej aranżacji Jacka i Marcina Dzwonowskich, korespondują ze śląskimi utworami ludowymi. Niezwykłym elementem widowiska jest występ chóru chłopięcego Augsburger Domsingknaben, wykorzystanie reprodukcji fotografii sprzed lat oraz obecność na scenie żywych koni.

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.