Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lipca 2015
  • wyświetleń: 3262

Dzieci będą miały uniwersytet

Nauka poza szkołą? Wykłady dla dzieci? Od października ruszy Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy, który pozwoli dzieciom poszerzyć horyzonty. Rekrutacja już trwa!

W roku akademickim 2015/2016 uruchomiony zostanie Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy. Inicjatorem jest Pszczyńskie Centrum Kultury w Pszczynie wraz z Wyższą Szkołą Humanitas z Sosnowca.

- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Humanitas to comiesięczne wykłady rozwijające kreatywność maluchów w wieku 6-12 lat. Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. Bardzo ciekawa tematyka zajęć związana między innymi z robotyką, astronomią, fizyką, sztuką, biologią, chemią i filozofią została dostosowana do wieku dzieci - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wykłady i pokazy naukowe będą odbywały się co miesiąc (w soboty) w Pszczyńskim Centrum Kultury. Osoby, które są zainteresowane udziałem dzieci w zajęciach zachęcamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego. O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.uniwersytetdzieciecy.humanitas.edu.pl/

Pszczyński Uniwersytet Dziecięcy

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.