pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4387

Zespół Perła z Ukrainy w starostwie

Młodzież z zespołu "Perła" z Doliny na Ukrainie spotkała się ze starostą pszczyńskim, Pawłem Sadzą.

Wizyta młodzieży z Ukrainy · fot. Powiat


Każdego roku dzieci i młodzież z Ukrainy zaprasza do Pszczyny Józef Ryguła, prezes Śląsko-Małopolskiego Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej. Grupa kilkunastu osób w wieku 13-17 lat z Doliny na Ukrainie - członków zespołu Perła, przyjechała do Pszczyny na dwa tygodnie. Mają polskie korzenie, doskonale mówią w naszym języku. Od poniedziałku do piątku chodzą do ukraińskich szkół, a w soboty i niedziele do szkoły przy parafii, gdzie uczą się języka polskiego, katechezy, śpiewu i tańca.

Młodzież zwiedziła już pszczyński zamek i skansen, odwiedziła kilka naszych szkół, przed nimi jeszcze m.in. wycieczki do Krakowa i Częstochowy.

Grupa z Ukrainy odwiedziła także Starostwo Powiatowe w Pszczynie, gdzie spotkała się ze starostą pszczyńskim, Pawłem Sadzą. Była to okazja do rozmowy o polskiej i ukraińskiej edukacji oraz o tym, jak ważne jest zachowywanie tradycji. Spotkanie zakończył występ - młodzież z Ukrainy zaśpiewała piosenki w języku polskim oraz ukraińskim.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.