pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4176

Goczałkowice: Brzozowa do remontu

Kiepski stan ulicy Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju oraz brak prawoskrętu z DK 1 w stronę Rudołtowic to tematy, które zostały poruszone przez Józefa Pabina interpelującego w tej sprawie podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

ulica Brzozowa w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Brzozowa w Goczałkowicach-Zdroju. · fot. Google Street View


Radny Józef Pabin zwrócił się do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego oraz przedstawicieli Pszczyńskiego Zarządu Dróg w sprawie remontu ulicy Brzozowej, będącej drogą powiatową. Jak zauważył radny, stan ulicy od DK 1 do Rudołtowic jest w fatalnym stanie, zagrażającym bezpieczeństwu ruchu kołowego. Szczególnie newralgicznym odcinkiem jest zjazd z DK 1. - Jest bardzo ciasno i wąsko, w związku z czym na odcinku około 50 metrów droga zsuwa się do rowu i prawdopodobnie w niedługim czasie wywróci się jakiś duży samochód na tym skrzyżowaniu - mówił członek Rady Powiatu Józef Pabin.

Ponadto radny zwrócił uwagę na konieczność wykonania prawoskrętu w tym samym miejscu. Jego zdaniem mogłoby to poprawić komunikację, a także rozwiązać problem zjazdu w ulicę Brzozową.

skrzyżowanie DK 1 z ulicą Brzozową
Skrzyżowanie DK 1 z ulicą Brzozową. · fot. Google Street View


W odpowiedzi na interpelację starosta Paweł Sadza zauważył potrzebę wykonania tego zadania, podkreślił jednak, że obecnie powiat nie ma środków na jego realizację - ulica Brzozowa jest jedną z dróg wskazanych na naszej mapie remontów, póki co jednak nie ma dokumentacji technicznej na przebudowę tej drogi, a finanse powiatu również są ograniczone. Sugestia jest jak najbardziej słuszna, jednak trzeba szukać zewnętrznych źródeł finansowania, żeby już w momencie kiedy te źródła są, przygotowywać się do dokumentacji technicznej.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.