pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3024

Rondo nie dla Jana Henryka XI?

Książę Jan Henryk XI von Hochberg miał być patronem ronda u zbiegu ulic Żorskiej i Wodzisławskiej w Pszczynie. W ostatniej chwili uchwała w tej sprawie została wycofana z porządku najbliższej sesji Rady Miejskiej.

rondo wodzisławska
Rondo u zbiegu ulic Wodzisławskiej i Żorskiej · fot. pless.pl


W czwartek pszczyńscy radni mieli według programu głosować nad wyborem patrona dla nowego ronda u zbiegu ulic Wodzisławskiej i Żorskiej. Projekt uchwały, w myśl której miało ono nosić nazwę "Jana Henryka XI", znalazł się Biuletynie Informacji Publicznej. Do głosowania jednak nie dojdzie, ponieważ - jak poinformowano nas w biurze Rady Miejskiej w Pszczynie - w poniedziałek wpłynęło pismo od burmistrza Dariusza Skrobola, by projekt uchwały wycofać z porządku obrad.

- Projekt uchwały został wycofany, ponieważ pojawiło się więcej propozycji nazw i ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie lepiej wycofać dokument - wyjaśnia Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Niewykluczone, że decyzja ma jednak związek z pismem dr Jerzego Polaka, które w ubiegłym tygodniu wpłynęło do ratusza i którego autor krytykuje wcześniejszy wybór Jana Henryka XI na patrona nagrody dla przedsiębiorców. Pełną treść listu opublikowaliśmy w osobnym artykule - wiadomosci.pless.pl/39769-kontrowersje-wokol-patrona-nagrody

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.