pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 czerwca 2015
  • 28 czerwca 2015
  • wyświetleń: 25539

[Foto] Pszczyna wczoraj i dziś - cz.1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Jak Pszczyna wyglądała kiedyś, a jak prezentuje się dziś? Co się od tego czasu zmieniło? Zapraszamy Was na nowy cykl fotograficzny pokazujący przemiany, jakie zaszły w naszym mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Co jakiś czas na portalu pless.pl będziemy publikować archiwalne zdjęcia i zestawiać je z aktualnymi. Jako pierwszy prezentujemy budynek mieszczący się przy ulicy bpa Herberta Bednorza nr 1, tzw. "nad stawem", który powstał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

ul. Bednorza, "nad stawem" lata 70-80
Budynek przy ulicy bpa Herberta Bednorza nr 1, tzw. "nad stawem". Fotografia pochodzi z lat '70-'80.


Na piętrze od zawsze mieściła się osiedlowa filia miejskiej biblioteki publicznej. Oprócz niej był kiedyś klub osiedlowy, a dziś funkcjonuje tam lokal gastronomiczny. Z kolei na parterze były sklepy, co ma miejsce po dzień dzisiejszy. Charakterystyczna dla budynku przy ul. Bednorza 1 była kolorowa mozaika ceramiczna na północno-zachodniej ścianie, w trakcie ostatniego remontu została jednak zasłonięta przez dobudowaną część.

ul. Bednorza, "nad stawem"
Budynek przy ulicy bpa Herberta Bednorza nr 1, tzw. "nad stawem" - 24.06.2015. · fot. pless.pl


Jeśli macie jakieś wspomnienia związane z tym miejscem, zachęcamy do zamieszczenia ich w komentarzach pod artykułem. Oprócz bazy fotograficznej stworzymy także kronikę ciekawych wspomnień.

LokalizacjaCzekamy na Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Wyślij je do nas na adres: redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.