pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1947

"Dwójka" przebiegła 102 kilometry

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj

12 czerwca w upalne, piątkowe popołudnie, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach wraz z nauczycielami, rodzicami oraz przedszkolakami, podjęli się ogromnego wyzwania sportowego, polegającego na przebiegnięciu 102 km (408 okrążeń boiska).

"Dwójka" przebiegła 102 kilometry - 12.06.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach


Nie od dziś wiadomo, że gimnazjaliści z "dwójki" bardzo często uczestniczą w różnego rodzaju imprezach biegowych, jednak nigdy wcześniej nie zmierzyli się z biegiem ultra. Wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę, że sukces tego przedsięwzięcia zależeć będzie od "formy zawodników", wytrwałości, temperatury powietrza oraz regularnego nawadniania organizmu.

Na ostatniej "odprawie" przed biegiem, zawodnicy dodatkowo wyznaczyli sobie cel "złamania siedmiu godzin". O godzinie 15.20 rozpoczęła się prawdziwa walka. Przez pierwsze 50 km głównym "graczem" okazała się wysoka temperatura powietrza (ponad 30 stopni Celsjusza). Założenie przebiegnięcia 102 km w czasie poniżej 7h było poza zasięgiem. Biegacze, mimo dopingu kibiców, utrzymywali tempo lecz nie takie, jakie sobie założyli na początku. Druga część dystansu okazała się jednak kluczowa. Po godzinie 19.00 nasi dzielni biegacze zaczęli przyspieszać. Każda zmiana (bieg miał charakter sztafety) była coraz lepsza. Po upływie 6-tej godziny biegu, pokonanie 102 km w czasie poniżej 7h znów stało się realne. Temperatura była znośna a zacięcie sportowe coraz większe. O godzinie 22.15, już w ciemnościach, został ukończony I sztafetowy bieg ultra "Gimnazjum na 102 - 102 km". Radość była ogromna, gdyż osiągnięty w takich warunkach czas był imponujący - 6h 55’ 25".

Po biegu były gratulacje, uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodki poczęstunek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli nasi najmłodsi biegacze: Laura, Blanka, Miron i Szymon, którzy w niczym nie ustępowali starszym kolegom.Ogromne podziękowania dla pani Aleksandry Żeromskiej za pomoc w organizacji biegu oraz dla nauczycieli i rodziców, którzy kibicowali, czynnie brali udział w sztafecie oraz od samego początku wspierali ideę sportowego wychowania w duchu fair play. Dziękujemy!

Uczestnicy sztafety ultra: Magdalena Dankiewicz, Antonia Michalak, Nikodem Bolek, Witold Klepek, Przemysław Pasztuła, Damian Mazuchowski, Symeon Skóra, Piotr Frątczak, Paweł Frątczak, Patryk Stryczek, Szymon Cieśla, Mateusz Wiatrok, Laura Jaworska, Miron Jaworski, Szymon Półgroszewicz, Blanka Mosioł, Justyna Jaworska, Anna Półgroszewicz, Joanna Śmieja, Jacek Skóra, Norbert Mosioł, Adrian Mencner.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj